Kendi Sorununu Kendin Çöz

2017-04-14 02:13:00

Kişisel Bütünlük dizisini okuyun; hayatı okuyun, kendinizi okuyun, özgürleşin! Herkes sizi bağlarken, bu kitaplar sizi çözer...

Herkes sizi ağlatırken, güldürürken, uyuturken, sizi rahatsız etmeye cesaret eden kitaplar: Kendi Alın Yazını Kendin Yaz ve Gibi Olmayın Kendinizi Oluşturun - Hür Olun!

**Kitaplarda tüm öğretiler gözden geçirilmiştir. Bu öğretilerin hayatı zorlaştıran unsurları bir bir tespit edilmiştir. Aslında sen bunların umurunda olmadın, farkında mısın? Çünkü senin her halin kazanç kapısı olarak görüldü! Kimi korkuttu, kimi gazladı. Peki, sonuç nedir? Tüm bu öğretiler ötekine zarar verici davranışı engellemeyi başardı mı? 

*Hep duygu sattılar, mutluluk sattılar... Nerede bu duygulu ve mutlu insanlar, göreniniz var mı? 

*Neden herkes oynuyor ve neden antidepresan kullanımı bu kadar yüksek, hiç düşündünüz mü?

*Bazı tipler vardır; entelektüel bilgisi çok üst düzeydedir, her konuda muhteşem bilgisi vardır, yardım severdir. Sevgi, aşk ve dostluk der, zannedersiniz ki melek! Konuştukça sizi bulutların üzerine çıkarıyor. Sonra bir şey oluyor, aynı kişilik özelinizi bile “İnternet'te ifşa” edebiliyor ya da “hayatınızın kazığını” atabiliyor. İlişkiniz (iş, aşk, arkadaşlık) bitiyor ve tanıdığınızdan 180 derece zıt davranışlarda bulunuyor. Kim bunlar? Nasıl kişiliğe sahip? Merak ediyor musunuz?

*Kişilik tipleri ve davranış politikalarınıöğreneceksiniz ve gözlemleyeceksiniz.

*Profesyonel dolandırıcıları kişilik özelliklerine göre tanıyacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&

Gibi Olmayın Kendinizi Oluşturun-Hür Olun kitabının kapak Yazısı:

Birilerinin, “eğlenmek, geçimini” sağlamak, “güç” elde etmek ve “dikkat” çekmek için sunduğu, “öğretileri” kabul edecek kadar “basit” olmayın. Daima sorgulayın, gerçek nedir, yaşamda karşılığı var mı, araştırın.

Kulağa hoş gelen, ön yargılarımıza uygun, bilgileri “öğreti” kabul etmenin bedeli zamanla ödenir. “Gibi olmak” yerine, kendinizi oluşturun ve kimseyi, kendinizden üstün görüp, arkasından yürümeyin.

Kimseyi, kendinizden üstün görmeyin ki, “misyonunuzdan” kaçmanız için beyniniz bahane üretmesin. O da, sizin gibi insan, bundan dolayı, “…gibi düşünce ve inanç olmamalı,”

Düşünceni ve inancını, hür iradenle belirlemelisin. İşte, bu sana aittir, aslında istenende budur.

&

Sahi, “sen ne istiyordun, sunulanlardan birini mi,” bunlar sana uygun muydu? Neden, seni sana bırakmıyorlar da, işgüzarlık yapıyorlar, hiç düşündün mü? Çünkü her şey senin sayende olacak!

Senin sayende, egosunu tatmin edecek, senin sayende daha çok kazanacaklar, senin sayende güç olacaklar, senin sayende meydan okuyacaklar, senin sayende düzen kuracaklar ama,

Sonuç, seni hiç ilgilendirmeyecek ve sana da uymayacak, emin ol!

Danışman Zekeriya Beşirli
zekeriyabesirli@gmail.com

 

https://twitter.com/zekeriyabesirli  & https://www.instagram.com/zekeriyabesirli
Bloğumda yayımlanan yazılar şahsıma aittir. İzinsiz kullanılamaz...

 

Duyuru22-30 Nisan 2017 İzmir Kitap Fuarı kitaplarım Doğu Kitabevi Standında…

&

Kişisel Bütünlük Kitapları

Kendi Alın Yazını Kendin Yaz & Gibi Olmayın Kendinizi Oluşturun-Hür Olun

Kitaplarıma İnternetten Ulaşabilirsiniz...

 

 

0
0
0
Yorum Yaz