İnsanımızın Okumamasına Karşı Değilim

2016-11-17 18:56:00

Başlarken; sunulanlardaki amaç kısaca şudur; moda haline getirilen kelime ve kavram ekonomisinden yararlanmak esastır. Bu durumda gazete, dergi, kitap okumazsa ne olur ki, bir şey kaçırmış ve ya öğrenilmiş mi, olur?

&

Eğer okuduğumuz bir ‪‎kitap bizi ‪‎kafamıza vurulan bir ‪darbe gibi‪ sarsmıyorsa, niye ‪okumaya zahmet edelim ki?Franz Kafka

&

Değişmeyen kuraldır;isimler ve kavramlar farklı olmak üzere daima “felaket tellallığı yapılır, korkutulur ve ağlatılır.”

Zannedilir ki, yeni bir şey söylüyor. Bunlara toplumca karnımız tok olması gerekirken halen alıcısı çok, bu da demek oluyor ki; rahatlık bize batıyor.

Sundukları; ya paranoyasını, ya da obsesyonunu...

&

Biz de kitaplar, gazeteler, dergiler fakiri ideoloji ve din adamı tuzağına/bataklığına düşürmek için yazılan fakir avlama aracıdır.

Daha açık ifade ile fakir avcılığı üzerine dizayn edilir. Okumasak bir şey kaçırmış olmayız.

&

Okuduklarımız; kulağımızı da tırmalamamalı, kulak kültürüne yani mitolojik zihin dünyamıza uygun olmalı, asla ve asla da hayatta karşılığı olmamalı.

&

Okuduğunuz hangi kitap, beyninizden vurdu, rahatsız etti, perdeleri kaldırdı? Okuduğunuz hangi kitap, hayata dair kullanabileceğiniz bilgi sundu?

Okuduğunuz kaç tane kitabı evladınıza tavsiye edersiniz?Ya da kaç tane yazar kitabını evladına önerir, oku bişeyler öğren, gör diyebilir?

&

Okunanlara bakın;

Ya dinsel, ideolojik kitaplar, ya da paranormal (metafizik/Mistik, insanüstü) öğreti sunan kitaplar. Sonuç; iki telefonla dolandırılan, bununla da bitmiyor, minik sorunun bile çözemeyen insan yığını..

&

Hatırlatma:Kendi Alın Yazını Kendin Yaz kitabında, sosyal medyadan bahsettim ve daha fazlasını bulacaksınız. Kadın erkek ilişkileri, aşk da dahil, sunulan birçok öğreti kitap da gözden geçirilmiştir.

Toplumsal mit (sosyolojide toplumun bilinçaltı) görmek için sosyal medyayı analiz edin.

Sakın ha sosyal medya deyip geçmeyin! biraz insanı (psikoloji, sosyoloji) bilimi ile ilgilenirseniz sosyal medya da çok şey görürsünüz.

Özellikle gerçek hayatta tanıdıklarınızın bilinçaltını sosyal medya tercihlerine bakarak okursunuz, onları tanımanıza yardımcı olur. Tanıdıklarınız sosyal medyada meşhurların reklamını yaparken, size ait hiçbir şeyi göremediğine şahit olursunuz.

Eee “Bazıları Farklı Alkışlar” alışın...

&

Dolandırıcılığın en çok kazandıran meslek olmasında şaşılacak bir şey yok,kitap okusa da okumasa da değişen bir şey olmayacak.

Çünkü; biz uyanmak için okumayız, uykumuz kaçmıştır, tekrar uyumak için okuruz.

&

Daima bir şeyler sunulacak, buraya kadar sorun yok. Sorun şudur; sunulan bilgi benim ne işime yarar, hayatta karşılığı var mı, katkı sağladı mı?

&

Unutmayın; Popüler olmak büyük güçtür. Son yıllarda çıkan ve popüler olan birçok kitap kaynak olacak bilgilere sahip değil, birkaç yıl sonra çöplüktür, çünkü popçu mantığı ile çıkmıştır.

Nasılsa güçsüz, güçlü/popüler ile aynileşme derdinde…

Güçlü/popüler ne yapacak? Tabi ki insaf etmeyecek, küpünü doldurmak için gerekeni yapacak.

Nasılsa güçsüz ne verirse yiyorlar, neden değerlendirmesin ki…  

&

Güçlü/meşhur güçsüze şu mesajı verir; Sunduklarımı satın al, benim reklamımı yap bu kadar. Zihin fukarası bunu bile iltifat zannediyor.

&

Birçok kitap da az çok satılsın diye cinsellik işleniyor, size tüyo; bunlar bir şey değil, satılsın diye gelecekte birçok kitap da daha fazla cinsellik anlatılacak!

Danışman Zekeriya Beşirli
zekeriyabesirli@gmail.com

 

 

https://twitter.com/zekeriyabesirli  & https://www.instagram.com/zekeriyabesirli
Bloğumda yayımlanan yazılar şahsıma aittir. İzinsiz kullanılamaz...

0
0
0
Yorum Yaz